10 head põhjust kaalu alandamiseks

10 head põhjust kaalu alandamiseks

Juba paari kilogrammise kaalulaguse puhul tunned sa end paremini ning ka näed parem välja.  Lisaks sellele on kaalulangetamisel hulgaliselt muid plusse alates kaunimast nahast kuni pikema eluani. Parem tervis ja kvaliteetsem elu on need peamised põhjused miks alustada kaalukaotusega juba täna. Siit leiad 10 põhjust mis aitavad sul ehk paremini paika seada oma prioriteedid ning innustavad kaalu kaotama. Lisa siia veel juurde ka omapoolsed põhjused, mis sind innustaksid ning pane need endale nähtavale kohale ning loe neid, kui tunned oma motivatsiooni kaduvat.

  1. Diabeet ja südamehaigused  – ülekaal ning ebaõige toitumine on üks peamisi riskifaktoreid südamehaiguste ja diabeedi tekkimisel. Need haigused on ka kõige sagedamini esinevad ning peamised surma ja töövõimetuse põhjused, kuid ometi välditavad õige eluviisi ja toitumisega.
  2. Pikem eluiga ning parem elukvaliteet – madalam kehakaal võimaldab sul elada pikemat ning rahuldustpakkuvamat elu terve ning elujõulisena.
  3. Kaunim nahk – ülekaalulisus võib mõjutada sinu nahka mitmel viisil. Naha elastsus ja värv on kindlas seoses toitumise ja dieediga. Liigne kogus süsivesikuid, eriti kiiret tüüpi süsivesikud, mis esinevad rafineeritud toodetes (valge jahu, valge riis, tavaline pasta) ja suhkur võivad põhjstada halba jumet ning aknet.
  4. Paranenud ööuni – on kindlasti üks motivaatoreid kaalulangetamiseks. Ülekaalulistel inimestel esineb uneapnoed mitmeid kordi sagedamini kui normaakaalulistel
  5. Parem tuju – kui sa oled ülekaaluline on terve sinu keha tasakaalust väljas ning see hõlmab ka neid hormone, mis mõjutavad sinu tuju. Kaalukaotuse tulemusel paraneb sinu üldine heaolutunne ning väheneb ka stressi ja depressiooni tase. Paljud ülekaalulised kannatavad depressiooni käes ning depression omakorda suurendab kaalutõusu. See on kui nõiaring.
  6. Paranenud seksuaalelu – kaalukaotus võib tõsta sinu seksuaaliha. Tunned end seksikamana ning oled rahulolev oma keha vormidega ega karda neid eksponeerida. Oled julgem kandma seksikat pesu ja aksessuaare.
  7. Riided istuvad paremini – saad kanda oma lemmikriietust, millest ammu unistanud oled, ka poes käies on lihtsam leida hästiistuvaid rõivaid.
  8. Liigese – ja seljavalud – võivad olla otseselt põhjustatud liigsest kehakaalust. Liiga suur koormus liigestele ja seljale põhjustab ülekoormust ja valu.
  9. Paremad suhted – kaalulangusega võivad paraneda ka sinu sotsiaalsed suhted. Tavapäraselt on ülekaalulistel inimestel madal enesehinnang ning eneseaustus, mis mõjutab nii tööalaseid suhteid kui ka suhteid pere ja lähedastega. Samas kui sa tunned end hästi ja enesekindlalt siis mõjub see positiivselt ka sinu suhetele ümbritsevate inimestega.
  10. Rohkem energiat  –  kuna ülekaalulisus koormab kõiki keha organeid põhjustab see samamoodi ka väsimust ja energipuudust.