15 põhjust, miks juua rohelisi smuutisid

15 põhjust, miks juua rohelisi smuutisid

Käesolev postitus on esmakordselt avaldatud 2013 kevadel. Kuna rohesmuutid on jätkuvalt südamelähedane teema siis võiks see postitus taaskord 2019 kevadel säravamas valguses paista. Head smuutitamist!


Eelmises postituses sai tehtud kiire sissejuhatus roheliste smuutide maailma.

Tänases postituses toon ma välja kõik need head põhjused, miks me kõik võiksime iga päev nautida rohelisi smuutisid. Ja neid põhjuseid on piisavalt, et haarata kohe blender ja teha oma esimesed katsetused.

 • Värsked rohelised smuutid sisaldavad hulgaliselt vajalikke toitaineid, vitamiine, fütotoitaineid, antioksüdante jms.
 • Isegi kõige suuremad rohelisevihkajad ei pane tähelegi marjasmuutidesse lisatud peotäit spinatit või brokkolit. Seega on smuutid suurepärane võimalus tarbida aedvilju ja rohelisi lehtvilju, mis sisaldavad üliolulisi toitaineid. Ja nagu eelmises postituses sai ka kirja pandud, on rohelised lehtviljad üks toitainerikkamaid ja olulisemaid toiduainegruppe, mida võiks iga päev süüa märksa-märksa rohkem.
 • Smuutide valmistamine on kiire ja lihtne. Enamasti ei pea midagi isegi koorima. Smuutisid võib nimetada tervislikuks “kiirtoiduks”. Niivõrd kiire ja lihtne on neid valmistada ja ka kaasa võtta on neid vägagi mugav.
 • Rohelised smuutid on kiudainerikkad. Kiudained puhastavad soolestikku, viivad välja mürkaineid ja liigset kolesterooli.
 • Piisavas koguses kiudaineid aitavad ennetada sooltevähki, aitavad kaasa kolesteroolitaseme normaalsena hoidmisele ja hõlbustavad ning tõhustavad seedesüsteemi tööd.
 • Rohelised smuutid sisaldavad väga vähe kaloreid. Hurraa!
 • Rohelised smuutid aitavad õigesti tarbimisel edukalt kaasa kaalu langetamisele.
 • Rohelised smuutid sisaldavad hulgaliselt ensüüme. Ensüümid on bioloogilised katalüsaatorid, mis aitavad toimida kõigil keha protsessidel. Kuna me sööme väga palju küpsetatud ja keedetud toitu, siis oleme tihtipeale ensüümide puuduses. Keha on sunnitud ise pidevalt ensüüme tootma ja see kurnab organismi, põhjustab enneaegset vananemist ja soodustab mitmete haiguste teket. Ensüümide toime kohta saad veel lugeda siit.
 • Rohelised lehtviljad sisaldavad palju naturaalseid põletikuvastaseid aineid, mis aitavad vähendada valu ja kroonilisis põletikke.
 • Rohelised smuutid on hea alternatiiv mahlale. Võrreldes mahlaga on smuutides alles palju rohkem kasulikke aineid ja ka kiudaineid.
 • Rohelised smuutid parandavad naha, juuste ja küünte seisukorda
 • Rohelised lehtviljad sisaldavad märkimisväärses koguses klorofülli. Klorofülli on vaja mitmete protsesside tarbeks meie organismis, see toimib kui antioksüdant.
 • Roheliste smuutide tarbimine võib vähendada isu magusate ja suhkrurikaste ning rämpstoidu järgi. Kas pole suurepärane?
 • Rohelises smuutis on toitained purustatud ja paremini seeditavad ning organism omastab sel viisil toitained hõlpsamalt.
 • Võrreldes kodus mahlapressi abil valmistatud mahlaga on smuuti toitainerikkam, sisaldab kiudaineid, mida mahl enam eriti ei sisalda. Smuutit on ka palju lihtsam ja kiirem valmistada ning midagi ei lähe kaotsi. Kui sa mõtled, kas osta mahlapress või blender, siis soovitan kindlasti blenderit. Blenderitest juba järgmisel korral.

Isegi juba 1 klaasi rohelise smuuti joomine päevas võib vägagi palju aidata kaasa tervise paranemisele, enesetundele, välimusele. Ameerikas tehtud uuringu järgi paranes juba 1 klaasi rohelise smuuti igapäevasel tarvitamisel inimeste tervis märgatavalt, ilma, et dieedis oleks tehtud mingeid muid muudatusi. Ja me räägime siin keskmise ameeriklase tavalisest igapäevasest toitumisest. Muutes ka toidulauda rikkalikumaks, saad koos smuutide joomisega oma tervise heaks vägagi palju ära teha.

Ja kordan veel üle, et roheline smuuti sisaldab 60%marju, puuvilju ja 40% rohelisi lehtvilju. See on vahekord, millest alates saab smuutit nimetada roheliseks smuutiks. Kõik muu on lihtsalt marjasmuuti ja nende kohta kõik need tervistavad omadused täiel määral ei kehti.

Järgmisel korral kirjutan, milliseid rohelisi lehtvilju kasutada ja miks, lisaks veidi ka blenderitest.

Senikaua aga proovi kindlasti neid retsepte:


Ananassi smuuti

2 tassi pestud spinatilehti
1 tass ananassitükke
1 avokaado (avokaado peaks olema täiesti küps, muidu annab mõruda maitse)
1-2 tassi vett


Roheline puhastav smuuti

1 õun
1 kurk
1 suur peotäis spinatit või mangoldi (verev oblikas)
1 kimp peterselli
1 laimi mahl
1-2 klaasi vett (või rohkem)