8 põhjust, miks mina kasvatan oma köögiviljad ise

8 põhjust, miks mina kasvatan oma köögiviljad ise

Olen juba neljandat suve kasvatanud oma väikesel peenralapil köögivilju ja rohelisi lehtvilju. Mulle meeldib väga katsetada uute ja põnevate taimedega. Olen proovinud kasvatada näiteks artišokki, fenkolit, porrut, lehtkapsast (kale) jms. Sel aastal aga külvasin kõige rohkem just rohelisi lehtvilju ja neid õige mitut sorti. Miks just neid? Sest kasutan neid ohtralt rohelistes smuutides. Külvasin sel aastal lehtkapsast (kale), mitut sorti lehtpeeti (chard, mangold), verevat oblikat, loomulikult spinatit ja muudki põnevat. Lisaks köögiviljadest suvikõrvitsat ja porrut, mida lisan peaaegu igale roale.

istutamas

On palju põhjusi, miks võiks endale kasvatada köögivilju kuid 8 peamist põhjust minu jaoks on:
  • Oma peenralt saad alati värsked köögiviljad (mida värskem köögivili, seda toitainerikkam ta on).
  • Omakasvatatud köögiviljad on puhtad, ilma lisaaineteta.
  • Ise kasvatada on soodsam kui poest osta.
  • Ka lapsed saavad osaleda taimede eest hoolitsemises. Lapsed söövad enda kasvatatud ja valmistatud köögivilju väga meelsasti. Eriti otse peenralt võetuna ja pestuna lähevad igasugused köögiviljad väga hästi kaubaks. Isegi värske spinat :):
  • Keskkonnasõbralik (vähem pakendeid, vähem transporti, vähem keskonnamürke ).
  • Taimede kasvatamine ja nende eest hoolitsemine on tore ja rahustav hobi ning võib olla lausa meditatiivne tegevus.
  • Tunnike peenral mässamist võib kulutada sama palju kaloreid kui tunnike rahulikku kõndi, lisaks saad ka rahulolu tehtud tööst.
  • Näppepidi mullas olemine annab energiat (vähemalt mulle). Vahel ei kasuta ma ka kindaid just seetõttu et olla maaga kontaktis.

lapsed ja kaku võrus

 

Kellel pole aga oma põllulappi, siis väga kasulikud on ka metsikult kasvavad lehttaimed (umbrohi), mida saab korjata metsa alt. Umbrohtudest ja nende söögikõlbulikkusest juba järgmises postituses.

 

[special_font size=”24″ unit=”px”]Milliseid huvitavaid taimi kasvatad sina ja miks?[/special_font]