Aknapõllundus

Aknapõllundus

Kui hakkasin mõned nädalad tagasi mõtlema, et mida vahvat ja ilusat võiks panna oma prantsuse rõdule, siis algul mõtlesin loomulikult lilledele. Ent siis jäid mulle silma minu kurvad ettekasvatatud spinatid, milledest oli näha, et nad igatsevad rohkem ruumi, õhku ja päikest. Niisiis saigi kiirelt otsustatud, et vähemalt üks kast jääb maitserohelisele. Nüüd aga tundub mulle see idee nii suurepärane, et lilled vist jäävadki ära :).

Küll on mõnus võtta akna pealt rohelist salatisse, võileivale ja isegi niisama näksimiseks.

võib ka nii!

Maitsetaimed kasvavad rõdukastis suurepäraselt, eriti päikesepoolsel aknalaual ja kuna kastike asub maapinnast kõrgemal, siis ei pea muretsema ka öökülmade pärast. Nii on sul alati käepärast võtta värske, mahe, oma hoole ning armastusega kasvatatud maitseroheline. Minu lemmikroheline on spinat, rucola, basiilik, tüümian, petersell, rooma salat. Mis on sinu lemmikud?

Siin üks tore video inspiratsiooniks, kuidas kasvatada taimi  linnakorteri akendel. Muide selle tegevuse ingliskeelne nimi on “window farming”!

Niisiis, isegi kui sul ei ole oma maalapikest ega rõdu kuid sooviksid siiski midagi söödavat ise kasvatada, siis ole leidlik ja kasuta ära aknad,aknalauad, piirded jms. Lilledeasemel istuta potti hoopis spinat, rucola, petersell vms.

Linnakorteris söögitaimede kasvatamine on popp! 😉

[quote]”Cultivators of the earth are the most valuable citizens.” Thomas Jefferson[/quote]