Kaalugrupi tagasiside

Avaldan siinkohal ka paari kaalugrupis osalenud inimese tagasiside.

Elustiilis toimusid muutused kiiresti. Sain aru kohe, mis hea tervisele ja mis mitte. Tõe-poolest olen oma köögist välja visanud toiduained, mis pole tervislikud. Eks olen jälginud ka oma veretesti tulemusel teada saanud toiduainete tarbimist. Õnneks polnud neid toiduaineid väga palju. Samuti ei söönud ma juba varem eriti valget saia. Õlid, mis pole tervislikud, kadusid samuti. Mõnda võib tõesti võrrelda mootori kütustega.

Olen saanud ka palju enda sõpru tuttavaid samale lainele nagu teie mind aitasite. Õhtusöögid, mida oma sõpruskonnale pakun, ei ole enam sellised nagu varem. Palju on rohelist, samuti kala ja lindu. Punane liha ka väga hea. Kastmed ei sisalda enam suures koguses võid. Nisujahu asendunud riisijahuga. Lühidalt kergem toit, kergem elu. Käin rattaga sõitmas ja ka muud tegevused on muutunud meeldivamaks. Jõudu on veel rohkem. Tahan endale ja teistele tõestada, et vaid söömisega on võimalik kaalu alandada. Eks ma liikusin ju ka varem piisavalt, aga kaal püsis.

Raimo

Tere.
Ma olen väga rõõmus, et mul oli võimalik osaleda Terviseteadja kaalugrupis 2011 aasta oktoobris-novembris. Soovin oma positiivset kogemust teiega jagada. Kahe kuu jooksul tekkisid minu tervises väga suured muutused:

enesetunde paranemine, üldine kehaline heaolu ning stressitaluvus suurenes;
vööümbermõõt vähenes 4 cm võrra;
kehamassiindeks vähes 3 võrra;
veresuhkur 5,5 mmol/ (enne seda 6,3 mmol/l);
vere üldkolesterool 5,1 (enne seda 8,4 mmol/l);
„hea“ kolesterool 1,67 (enne seda 2,44 mmol/l);
„halb“ kolesterool 3,20 (enne seda 6,89 mmol/l);
vere triglütseriidide sisaldus 1,20 mmol/l (enne seda 2,36 mmol/l)

Kaalugrupiga liitudes oligi minu eesmärgiks langetada veresuhkru-ja kolesteroolitaset ning saavutada vööümbermõõt 80 cm.

Miks ma valisin terviseteadja kaalugrupi? Usaldusväärne- oleks ühesõnaline vastus. Tegemist on selles töörühmas nimestega, kes hoolivad tervisest. Programmi eesmärk sobis väga hästi minu eesmärgiga.

Minu arvates on Terviseteadja kaalugrupp mõeldud just neile inimestele, kes soovivad muuta oma toitumist tervisesõbralikuks ja saada püsivat tulemust. Hea oli ka kogeda seda, et pakutud menüüde järgi toitudes ei teki näljatunnet. Toiduvalik menüüdes on tasakaalustatud ja vaheldusrikas. Enamuse toitude valmistamiseks kulub vähe aega. Toidud on maitsvad. Programm annab võimaluse rikastada oma toiduvalikuid uute toiduainetega, mis aitavad tasakaalustada toitu ja mitmekesistada menüüd. Programm on ülesehitatud loogilises järjekorras ja annab piisavalt palju informatsiooni, mis on vajalik tervislikuks toitumiseks. Nõustajad on sõbralikud ja asjalikud ning on oma ala asjatundjad. Tore oli ka see, et igal kokkusaamisel valmistati kohapeal mingi toit. See andis võimaluse tutvuda uute toitudega ja saada uusi maitseelamusi. Hea oli ka see, et osalejad saavad valida endale sobiva tempo. Inimestena me oleme erinevad ja igaüks meist vajab muutusteks aega. Programm on piisavalt pikk, et teha muutus oma toiduvalikutes ja omandada uusi toiduvalmistamise viise.

Positiivne on ka see, et kohapeal keegi ei kaalu ja ei mõõda ega pane tulemusi kirja. Iga osaleja jälgib seda ise. Samas oli igal kokkusaamisel võimalus jagada üksteisega oma tulemusi ja mõtteid.

Soovin kõigele head tahet ja pealehakkamist. Terviseteadja programm annab teile võimaluse parandada oma tervisenäitajaid või siis säilitada olemasolevat tervist väga pikkadeks aastateks. Pakkuge seda rõõmu nii endale kui oma lähedastele.

Tehke oma armsatele kingitus!

Hille

Lisainfot küsige: food@eevarelli.com