Kevadroheline

Kevadroheline

Praegu on väga õige aeg süüa kõikvõimalikke rohelisi lehti, sest roheline värvus taimeriigis tähendab üldjuhul seda, et selles sisaldub päikeseenergia, klorofülli näol. Muide mida tumedam “roheline” seda rohklorofülli!

Klorofüll tugevdab südant, mõjutab kopse,kat, seedimist, veresoonkonda.Aitab kaasa vereloomele, toimib organismi puhastajana. Loodus kasutab klorofülli kui puhastajat, ülesehitajat ja toksiinide neutraliseerijat. Lisaks sellele sisaldavad rohelised lehed märkimisväärselt vajalike mineraalaineid, vitamiine, oomega 3 ja 6 rasvhappeid õiges vahekorras.

Toitev “roheline”

Proovi “tavapäraste” roheliste lehtede kõrval ka näiteks porgandi- või peedipealseid, need on muide kasulikumad i juur ise. Samuti võib julgelt süüa naati, võilillelehti, nõgest, hapuoblikat jms. Umbrohud ületavad kultuurtaimi toitainete ja vitamiinide sisalduse poolest mitmekordselt.

Varasemast postitusest: Rohelise smuuti retsept

Iga kell võid lisada rohelist smuutisse, salatisse, pastatoitudesse, suppidesse ja mujalegi!

Roheline pesto

Basiiliku al võid pestos kasutada näiteks hapuoblikat! Selle retsepti sain Tuuli blogist. Lisaks pestole leiab sealt teisigi umbrohutoitude retsepte.
retsept:

  • 100 gr oblikaid (rootsud ldatud)
  • 50 ml oliivi- või muud õli
  • näpuotsaga soola
  • 50 gr pecorino- või parmesani juustu
  • 2 küüslauguküünt
  • peotäis röstitud päevalilleseid (neid võid ise kiirelt kuival pannil röstida) või ka piinia- vm pähkleid
  • soovi korral veidi värsket peterselli
  • maitse järgi soola

Purusta kõik koostisained köögikombainis või purustajas. Väike tähelepanek: küüslaugupressis või ka purustajas purustatud küüslauk muudab toidu kergelt mõrkjaks-teravaks. Seetõttu võib küüslaugu lihtsalt noaotsaga lamedaks suruda ja siis peeneks hakkida. Pesto paksust ja soolasust timmi veel üle maitstes täpselt oma soovide järgi parajaks.

Ja veel. Pesto teseks võib kasutada kõiksugu rohelisi maitsetaimi. Postimehe naistelehest leiad veel retsepte!