Kuidas valmistada tooršokolaadi?

Kuidas valmistada tooršokolaadi?

Kodune šokolaadi valmistamine on lihtne ja lõbus tegevus kogu perele. Nagu piltidelt näha saavad sellega hakkama ka lapsed. Tooršokolaad on tervislik ja maitsev, ilma transrasvade ja suhkruta, lisaks on omatehtud kommidel ikka eriline maitse. Põnevad tooršokolaadid on ka suurepärane kingiidee!
Miks ise teha kui poes on valik suur?
Poodides on küll valik tõesti suur ja šokolaadi leidub igale maitsele kuid kahjuks pole need maiustused just kõige tervislikumad. Poešokolaadide kahjuks räägivad järgmised faktid:

  • Enamus kommidest ja šokolaadidest, mida tavapoes müüakse, sisaldavad transrasvu. Kuna kakaovõi on väga kallis tooraine ja ka ei säili väga kaua, siis toote hinna ja pikema säilivusaja nimel lisatakse šokolaadile taimseid hüdrogeenitud e. transrasvu. Transrasvad on tõsine oht meie tervisele ja eriti just lastele. Kahjuks on just  lastele suunatud kommid ja šokolaadid kõrge transrasva ja suhkru sisaldusega.
  • Kakao sisaldus – piimašokolaadid sisaldavad vaid 20-30% kakaod. Ülejäänud sellest on transrasv, suhkur, piimapulber jms. täiteaine.
  • Suhkur – tavašokolaad sisaldab väga palju valget suhkrut, mis liigsel tarbimisel kahjustab tõsiselt meie tervist.
  • Kuumutamine – poešokolaadi saamisel on kakaoube röstitud ja kuumutatud kõrgel kuumusel, mille tulemusel on kadunud kakao kõige väärtuslikumad ained – antioksüdandid, vitamiinid, mineraalid jms. Pikemalt kakao kasulike omaduste kohta loe siit.

Tooršokolaad aga on seevastu kuumutamata, toitainete rikas, oma naturaalses olekus maailma antioksüdantide rikkaim supertoit.

Valmistamine

šokolaaditegu

1. Samm: Riivi kakaovõi

2. Samm: Aseta riivitud kakaovõi kuumaveevannile. Vett olgu kausis niipalju, et see puudutaks teise kausi põhja. Kuid ole ettevaatlik, šokolaadi valmistamise kaussi ei tohi sattuda tilkagi vett – šokolaadi mass tõmbub klimpi.
3. Samm: Lase kakaovõil sulada, lisa kookosrasv, kakaopulber, soovi korral ka maca ja lucuma pulber ning agaavi siirup, sega.

shokolaadi-segamine
shokolaadimass

4. Samm: Võid lisada vormi põhja soovi korral goiji marju, purustatud pähkleid jms. Sega veelkord korralikult ja vala vormidesse.
5. Samm: Pista vormid sügavkülma, oota 20 minutit ja naudi!

Tooršokolaadi põhiretsept

100g kakaovõid (u. 1dl sulanuna)
4 spl kakaopulbrit (võib ka rohkem panna)
2-3 spl agaavinektarit või vedelat kodumaist mett
Sellest kogusest saab umbes 16 jääkuubiku suurust kommi

Luksuslik tooršokolaad goji marjadega

Valmista šokolaad, aseta marjad vormi põhja ning kalla peale šokolaadi segu.

Jaga meiega pilte, ideid, retsepte oma kodusest šokolaadi valmistamisest!

Tooršokolaadi koolitusi võimalik tellida ka sünnipäevadele, üritustele ja lihtsalt koosviibimistele. Lisainfot leiad siit.