Maca pulber + maitsestamata jogurt = suurepärane maitsekooslus

Maca pulber + maitsestamata jogurt = suurepärane maitsekooslus

Maca pole puhtal kujul just kõige meeldivama maitsega kuid koos maitsestamata jogurtiga tulevad tema maitsenüansid eriliselt hästi  esile.  Maca ja jogurt täiendavad teineteist suurepäraselt, maca lisab jogurile kergelt pähklise alatooniga maitse. Lisa siia veel maasikad, karamellise maitsega palmisuhkur ning mõnusalt krõmpsud kanepiseemned – saad imemaitsva supertoitainetest pakatava hommikusöögi!

Jogurtina soovitan kasutada täisväärtuslikult kõrge rasvasisaldusega (5%) Farmi maitsestamata jogurtit. Mingil juhul ei soovita kasutada vähendatud rasvasisaldusega või rasvatuid lahjasid jogurteid. Mida rasvasem seda parem, rasv täidab kõhtu, aitab vitamiinidel imenduda ja just näiteks piimarasvas leidub meile väga vajalikke toitaineid ( vitamine K, E, D, A, ning mineraalaineid). Parajas koguses täisväärtuslikku rasva hoiab ka veresuhru stabiilsena, milleks see hea on loe siit. Vähendatud rasvasisaldusega tooted pigem suurendavad isu, kuna keha ei saa neist kätte nii vajalikke asendmatud rasvhappeid ja tavaliselt on rasvatud tooted ka suhkrurikkamad, et parandada nende maitset, mis on olematu rasva eemaldamise tõttu. Seepärast soovitan pigem täisrasvaseid piimatooteid 1-2 portsjonit päevas.

Hommikune äratusjogurt

Maca maitsestamata jogurtiga

Vaja on:

Valmistamine:

Kalla jogurt tassi või kaussi, lisa maca ja sega läbi. Lisa maasikad, raputa peale palmisuhkur ja kanepiseemned. Naudi!

Kasulikkusest

Sellest hommikusöögist saad kätte peaaegu kõik päevaks vajalikud toitained:

  • rasvad – nii küllastatud kui küllastumata kvaliteetsed rasvad : omega 3, 6 ja 9, kõik on esindatud ( jogurt ja kanepiseemned ning maca pulber).
  • vitamiinid ( A,C,D,E,K, B-grupi jms.)
  • mineraalaineid (jood, kaltsium, raud, magneesium jms.)
  • kõik aminohapped (valgud – macast ja jogurtist )
  • süsivesikud (aeglaselt imenduvad, veresuhkrut stabiliseerivad)
  • lisaks veel imuunsust tõstvaid ning stressivastaseid ühendeid

Mis on sinu suvehommikute lemmikroog?