Roheline smuuti kale, lehtpeedi, õuna ja kurgiga

Roheline smuuti kale, lehtpeedi, õuna ja kurgiga

Olen käinud suvel mitmetel laatadel ja pakkunud muude toodete seas ka rohelist smuutit. Vaatamata rohelisel värvile, mis mõjus mõnikord veidi ehmatavalt, olid kõik positiivselt üllatunud smuuti mõnusast maitsest. Andsin lubaduse laadal pakutud smuuti retsepti ka kodulehele lisada. Altpoolt leiategi retsepti ja lühikese meeldetuletuse rohelise smuuti kasulikkusest.

Selle smuuti komponendid on just nüüd, sügise hakul, hästi kättesaadavad ja oma parimas valmiduses. Õunad on mõnusalt magusad, kurke on palju, piparmünti peaks samuti leiduma külluslikult ja muidugi on ka rohelised lehtviljad veel värsked ja mahlased. Mina kasutasin smuuti valmistamisel lehtviljana kalet e. lehtkapsast ja lehtpeeti aga võib kasutada ka spinatit, juurviljade pealseid, umbrohtu, mangoldi jms. Rohelised lehtviljad võiks moodustada smuuti koostisest umbes 50%. Muidugi annab iga roheline veidi omamoodi maitse. Näiteks on mõni hapukam, teine hoopis mõrkjam ja see mõjutab ka smuuti lõppmaitset. Kõige neutraalsema ja pehmema maitsega on spinat.

Koostis:  roheline smuuti

  • 1 suur kodumaine õun
  • 1 keskmine lühike kurk
  • 1 küps banaan
  • peotäis piparmündi lehti
  • 1/2 sidruni või 1 laimi mahl
  • Suur peatäis rohelisi lehtvilju (mina kasutasin kalet ja lehtpeeti)
  • vett vastavalt soovile aga pigem paksem kui liiga vedel
  • soovi korral jääd, sel juhul lisa vähem vett
  • võid lisada ka veidi marju (mustsõstraid, maasikaid vms.)

Väike meeldetuletus, miks on kasulik juua rohelisi smuutisid:

1: Toitained – rohelised smuutid sisaldavad märkimisväärses koguses erinevaid mineraale, vitamiine, ensüüme. Mitte ükski toidulisand ega imerohi ei paku nii heas tasakaalus toitained.

2. Kiudained – Rohelised lehtviljad on väga kiudainerikkad. Kiudained aeglustavad suhkru vabanemist verre ja takistavad veresuhkru kõikumist. See on üks põhjus, miks roheline smuuti aitab kaasa kaalu langetamisele. Lisaks aitavad kiudained puhastada soolestikku ning tagavad seedimise normaalse fünktsiooni ning ennetavad seedevaevusi. Lisaks aitavad  kiudained viia organismist välja mürkaineid.

3. Smuutid annavad energiat – smuutide kõrge toitainete sisaldus tagab meile rohkem energiat ja elujõudu.

4. Kaunis nahk – on ju teada, et naha heaolu algab seestpoolt, seepärast tagab puhastavate ja toitaine- rikaste roheliste smuutide tarbimine kaunima ja säravama naha.

5. Meeleolu – ka meeleolu on paljuski seotud sellega, mida ja kuidas me sööme. Näiteks on tõestatud , et tsingi ja magneesiumi puuduse korral muutuvad inimesed depressiivseteks ja kergesti ärrituvateks. Õnneks sisaldavad rohelised smuutid suures koguses just neid ja teisigi närvisüsteemi tööks vajalikke aineid.

6. Smuuti kujul (purustatuna) omastab organism toitaineid eriti just rohelistest kõige paremini.

 

Ja neid kasulikke omadusi on veel. Loe lisa siit.