Mustika supersmuuti maca pulbri, kanepiseemnete ja kakaovõiga

Mustika supersmuuti maca pulbri, kanepiseemnete ja kakaovõiga

Mustikad sobivad ülihästi erinevatesse smuutidesse nii põhikomponendiks kui lisandiks ja annavad smuutile imeilusa värvi. Banaan ja mustikas koos on lihtne kuid väga kosutav kooslus. Maca, kanepiseemned ja kakaovõi annavad topeltkoguse antioksüdante, vitamiine ja muidki meeli ergutavaid toitaineid.

Mustika supersmuuti

[border]

Vaja läheb:

1 klaas mustikaid (sugavkülmutatuna)
1 banaan (sügavkülmutatuna)
1spl kanepiseemneid
1 tl maca pulbrit
1 spl riivitud kakaovõid (saab ka ilma kuid kakaovõi annab eriliselt mõnusa meki)
1-2 spl agaavi siirupit
1/2 klaasi vett (vajadusel veidi rohkem)

Valmistamine:

Mina kasutan tihti smuutide tegemisel külmutatud marju. Siis on smuuti eriti mõnus ja värskendav. Ka banaan sobib külmutatuna väga hästi. Olen viimasel ajal liiga valmis banaanid, mida kohe ära süüa ei jaksa, pistnud koorituna ja tükeldatuna sügavkülma.  Smuuti valmistamiseks pane kõik ained blenderisse ning blenderda kuni segu on ühtlane.

Toiduteadusnurgake: Mustikad, eriti metsamustikad sisaldavad hulgaliselt antioksüdante. Antioksüdante toodavad taimed enda kaitseks keskonnatingimuste ja kõikvõimalike kahjurite eest. Kultuurmustikas on küll suur ja ilus, ei määri kuid samas on ta ka palju toitainevaesem ja suhkrurikkam kui metsik mustikas. Taimed muutuvad laisaks, kui neil ei ole vaenlasi ning neil pole vaja võidelda päikesevalguse ja vee eest teiste taimedega. See tähendab ka vähem antioksüdante meile. Koduaia maasikad, vaarikad ja paljud teised aretatud taimed on mitmeid kordi toitainevaesemad metsikutest liikidest. Aretamise käigus on taimed muudetud viljakamaks, seemnevabaks kuid sellega seoses kahjuks ka toitainevaesemaks. Rohkem saaki – vähem toitaineid. Seepärast on kõik metsas ja metsikult kasvavad, aretamata taimed ja viljad antioksüdantide, flavonoidide, vitamiinide jms. väärtuslike toitainete rikkamad.
Kas sa tead milline võiks välja näha metsikult kasvanud banaan? Mõned pildid metsikust banaanist leiad siit. Kultiveeritud banaan on väga kõrge süsivesikute sisaldusega, metsikust banaanist praktiliselt 30 korda suhkrurikkam.  Just liigse suhkrurikkuse(süsivesikute) tõttu ei soovitata banaani süüa korraga ja palju. Metsikut banaani me kusagilt ei leia ja ega seda tema seemnete tõttu eriti hästi süüa saakski aga mis puutub mustikatesse, siis igal juhul – metsmustikas!

[special_font size=”24″ unit=”px”]Kas sulle maitseb rohkem metsmustikas või kultuurmustikas?[/special_font]