Toidulaud piltides

Toidulaud piltides

Mida sööb üks taimetoitlasest pere igapäevaselt? Kas esimese asjana kerkib silme ette salat roheliste lehtede ja idudega :). Jah, vahel juhtub sedagi kui on soov teha endale üks kergema söögi päev aga enamasti on toidulaual ikka ohtralt erinevaid juurvilju, kindlasti kaunvilju ja teravilju, puuvilju jms. Võin kindlalt öelda, et nii rikkalikult ei ole mina küll kunagi varem söönud. Katsetame kodus palju erinevate maade toite. Näiteks sukeldus mu abikaasa sügisel fermenteerimise maailma ja võttis kätte ja hakkas valmistama tempet ja kimchit ja muid hapendatud köögivilju (kirjutan peagi sellest ka pikemalt). Nüüd ongi hapendatud toidud igapäevaselt meie toidulaual.

Lisaks teeme üpris sageli indiapäraseid läätsehautisi, lähis-ida falafeleid ja hummust, wokiroogi, karrisid jms. Armastame vürtsikat toitu. Lapsed on ka vürtsika toiduga harjunud.

Hommikuti sööme tavaliselt putru, smuutisid, viimasel ajal tihti müslit sojapiimaga, vahel muidugi pannkoogid ka, mõnikord ka kikerherne omletti. Viimasel ajal aga maitseb hommikuti eriti hästi tempega võileib. Tempest loe pikemalt siit. Valmistame seda muide ise ja ka sina võid seda ise kodus teha. Tempe on mõnusa pähkli mekiga. Võileival on veel ka Oatly kaeramääre- minu suur lemmik – maitseb veidi nagu toorjuust!

Eelmisesse nädalasse mahtus ka tore toidukoolitus “Tervislikud kaasavõetavad töölõunad”. Valmistasime koos wokki riisi ja juurviljadega ning wokikastet küüslaugu, ingveri, õunaveiniäädika ja sojakastmega.

Valmisid ka burritod avokaado määrdega, vahele ohtralt köögivilju. Muidugi tegime ka rohelist smuutit ja läätsepalle!

Toidulaualt ei puudunud ka magus suutäis. Õhuline kakaokook, peal riisikreem kakaoga.

Mõned pildid ka eelmise nädala kimchi tegemisest. Pikem jutt tuleb kindlasti :).

Selline see nädal oli. Toiduga mässamist on meil siin ikka mõnuga :).

18198050_10209251966152246_205321433_n
18217280_10209251961032118_1949651503_n